HATSYS SICAK YOLLUK SİSTEMLERİ

Seminerlerimiz

 

 

 
 
 
 

BOSH & SIEMENS SEMİNERİ 2007

 

 

 
 
 
 
Hat Teknik ve Alper Isıl İşlem Ortak Seminer Verdi:
B S H FİRMASINDA EĞİTİM SEMİNERİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLESTI
Seminer, BSH-Çorlu'da 31 Ocak 2007 tarihinde gerçekleşti.
Alper Isıl Işlem ve Hat Teknik firmaları; müşterilerini malzeme seçimi, ışıl işlem ve kalıp parlatma konularında bilgilendirmek ve bir bilinç oluşturmak için ortaklaşa bir dizi eğitim faaliyetleri başlattı. Bu eğitimleri Alper Isıl Işlem'den Hasan Çep ve Altan Erdoğan, Hat Teknik'ten ise İsmail Ellez ve Fevzi Doğan veriyor. Firma yetkilileri; böyle bir eğitim talebinin gerek müşterilerden gerekse piyasanın ihtiyaçlarından doğduğunu belirterek, önümüzdeki dönemde de bu faaliyetlerin artarak devam edeceğinin söylediler.

Bu eğitimlerden ilki geçtiğimiz yıl ARÇELIK-Bolu firmasında verilmişti.
BSH Çorlu fabrıkasında yoğun bir katılım ile gerçekleşen eğitimin kapsamı; takım çeliklerinin seçimi, ısıl işlemi ve kalıp parlatma da karşılaşılan problemlerdi. Eğitim bir gün içinde iki oturumda yapıldı. İlk oturumda İsmail Ellez ve Fevzi Doğan kalıp parlatmanın önemi, parlatma cihazlarının seçimi ve işlem sırasında dikkat edilmesi gerek noktalara işaret ettiler. Ikinci oturumda Hasan Çep ve Altan Erdoğan kalıp malzemesinin seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar, kullanımında karşılaşılan muhtemel problemler ve ısıl işlemin önemini vurguladılar.

Yoğun bir katılımın gözlemlendiği eğitimde; BSH firmasının üst düzey yöneticileri, kalıphane personeli ve BSH 'nin tedarik zincirinde yer alan yan sanayileri yer aldı. Interaktif şekilde gerçekleşen eğitimde oturum bitiminde dinleyicilere karşılaştıkları problemleri açıklamaları istendi. Bu problemlerin giderilmesine yönelik eğitimciler aydınlatıcı ve çözüme yönelik bilgiler verdiler.